Mutluluğun ve güvenin merkezi - KUZEY KIBRIS

mutluluğun ve güvenin merkezi - kuzey kibris

09

September

2019

10:04

İçindekiler

    106 ülke arasında ilk 5'te yer alan Kıbrıs, yapılan araştırmalar sonucunda dünya çapında en güvenli yerlerden bir olarak görülüyor.Bununla birlikte bir gurur verici haber de nüfusu 5 milyondan az olan ülkeler arasında Kıbrıs'ın ilk sırada yer alması oldu.Şimdi Kıbrıs'ı daha yakından tanımış oluyorsunuz. Bu küçük Cennet'in bir parçası olmanız için daha fazla beklemenize gerek yok!!! Stresten uzaklaşıp konforlu,rahat, güvenilir ve keyifli bir hayat yaşamak isteyenler için kaçırılmayacak bir fırsat. Amerikan Federal Araştırma Bürosu (FBI), dünyanın en güvenli ülkelerinden birinin Kıbrıs olduğunu açıkladı.

    FBI'ın "20 milyondan kalabalık", "20 milyon ile 5 milyon arasında nüfusu bulunan" ve "20 milyondan daha az nüfuslu" ülkeler olmak üzere üç ayrı kategoride belirlediği listeye göre, nüfusu 5 milyondan az ülkelerin en güvenlisi Kıbrıs.Bu kategoride Kıbrıs'ı, İrlanda, İzlanda, Kosta Rika, Lüksemburg, Katar, Malta, Arnavutluk, Slovenya ve Hırvatistan izliyor.

    Dünya Mutluluk Raporu 2017’ye göre, Kıbrıslı Türkler Kıbrıslı Rumlardan daha mutlu. 155 ülke arasında Kuzey Kıbrıs 61, Güney Kıbrıs 65’inci sırada yer aldı.2017 Dünya Mutluluk Raporu’na göre Norveç Danimarka’yı geride bırakarak dünyanın en mutlu ülkesi oldu. Türkiye 69. sırada yer alırken, Kuzey Kıbrıs 61, Güney Kıbrıs ise 65’inci oldu.  İsrail ve Kosta Rika ise sürpriz şekilde ilk 15 ülke arasında yer alıyor. 155 ülke arasında en az mutlu olan ülkeler ise Suriye ve Yemen oldu. 

    Paylaş:
    Detaylı Bilgi Alın Whatsapp