Nasıl Kıbrıs Vatandaşı Olunur? 2023

nasıl kıbrıs vatandaşı olunur? 2023

12

August

2020

14:05

İçindekiler

  Kıbrıs vatandaşı olmak seyahat özgürlüğü açısından oldukça avantajlıdır. Kıbrıs vatandaşı olmanın birkaç farklı yolu bulunuyor. Kıbrıs vatandaşlığı evlilik yoluyla alınabiliyor. Kıbrıs kökenli olanlar vatandaşlığa başvurabiliyor. Yatırım yoluyla vatandaşlığa kabul edilmek mümkün oluyor.

  Gayrimenkul yatırımıyla vatandaşlık alan çok fazla kişi var. Hem ticari yatırım hem de emlak yatırımı ile vatandaşlık alma fırsatı sunuluyor. Anne ya da babası Kıbrıs vatandaşı olan çocuklar vatandaşlık alabiliyor. Kıbrıs’ta doğan bebekler de vatandaşlık hakkına sahip oluyor. Kıbrıs kökenli değilseniz, evlilik yoluyla da vatandaş olmak istemiyorsanız en iyi yol yatırım yapmaktır. Kıbrıs hükümeti yatırımcılara belli koşullarda vatandaşlık veriyor.

  Kıbrıs Vatandaşı Olmanın Avantajları

  Kıbrıs vatandaşı olmak birçok açıdan avantajlar sağlar. İngiliz Milletler Topluluğu üyesi olan Kıbrıs vatandaşlarının seyahat olanakları çok daha fazladır. Kıbrıs vatandaşı olanlar;

  • AB'nin 28 ülkesinde ve İsviçre, Norveç, İzlanda, Lihtenştayn'da serbest seyahat, ikamet, okuma ve çalışma hakkına sahip olur.
  • AB üyesi ülkelerde hizmetlerin, sermayenin ve malların serbest dolaşımı hakkı olur.
  • AB üyesi ülkelere vizesiz seyahat edebilirler.
  • Vatandaş olanların Kıbrıs’ta ikamet etme zorunluluğu yoktur.
  • Dünya çapında vergi muafiyeti ve kolaylıklarından yararlanabilir.
  • Vatandaşlık sahibi olanlar Kıbrıs’ta kalıcı oturma iznine de sahip olur.
  • Ticaret yaparken birçok avantaj ve imtiyaza sahip olunur.
  • Mülk ve araç alırken kolaylıklar sağlanır.

  Kıbrıs’ta Yatırım Yaparak Nasıl Vatandaşlık Alınır

  Kıbrıs hükümeti yabancı yatırımcılara belli koşullar altında vatandaşlık verir. Yatırım yaparak vatandaşlık almak 2,0 milyon Euro’luk gayrimenkul yatırımı yapılabilir. Ya da denizcilik ve diğer ticari alanlarda 2,5 milyon Euro’luk yatırım tercih edilebilir.

  Yatırımlar hükümet tarafından değerlendirilerek yatırım sahibine vatandaşlık hakkı verilir. Gayrimenkul yatırımı hem kazançlı hem de vatandaşlık hakkı sağlayan bir yatırımdır. Kıbrıs’ta ev alıp kiraya vererek kazanç elde edebilir. Kıbrıs’ta kira getirileri konusunda bu yazımızı da okuyabilirsiniz.

  Hem de AB vatandaşı olabilirsiniz. Kıbrıs’ta gayrimenkul yatırımı yapmak için güvenilir uzmanlardan destek almalısınız. Döveç firması Kıbrıs emlak olanakları konusunda güvenebileceğiniz bir firmadır. Kıbrıs’ta gayrimenkul yatırımı yapmak istiyorsanız avantajlı olanakları detaylı olarak incelemek için tıklayınız.

   

  Paylaş:
  Detaylı Bilgi Alın Whatsapp