Neden Kıbrıs’ta Konut Alınmalı

neden kıbrıs’ta konut alınmalı

20

January

2020

15:50

İçindekiler

  Kıbrıs son yıllarda daha huzurlu daha kaliteli yaşamak isteyenler tarafından tercih ediliyor. İstanbul’dan sıkılıp Kıbrıs’ta yaşamaya giden birçok insanın iyi ki bunu yapmışım dediğini siz de duymuş olabilirsiniz.

  Eşsiz doğal güzellikleriyle gönülleri çalan Kıbrıs yükselen yaşam standardı değerleriyle de dikkat çekiyor. Kıbrıs konut projeleri yatırımcıların da hedefi on ikiden vurdukları yatırım olanakları sunuyor. Kıbrıs konut projeleri arasında Döveç Construction uygun fiyat ve yüksek kalite yaşam standartları farkıyla öne çıkıyor.

  Neden Kıbrıs’ta konut alınmalı, diye merak ediyorsanız sayacağımız nedenlere bir göz atmalısınız. Kıbrıs satılık konutlarıyla ilgili son zamanlarda çok şey duymanızın oldukça geçerli sebepleri var. Kıbrıs avantajlı konut fırsatlarıyla neden yükselişe geçti işte size bu sorunun cevabı:

  Kıbrıs Bir Turizm Cenneti

  Her şeyden önce Kıbrıs deyince turizm açısından dünyanın sayılı merkezlerinden birinden bahsetmiş oluyoruz. Kıbrıs’ta konut almak her anlamda avantajlı. Dünyanın her yerinden Kıbrıs’a âşık olmuş turistlerin burayı tercih ettiği görülüyor. Yani burada bir konut sahibi olmak bir anlamda da mükemmel bir yatırım demek.

  Kıbrıs’ta Konut Almak Çok Kolay

  Dünyanın birçok yeriyle kıyaslandığında Kıbrıs konut alma yasal düzenlemeler açısından büyük kolaylıklar sunuyor. Kıbrıs’ta konut almak için karmaşık prosedürlere takılmaya gerek kalmıyor. Kısa sürede oldukça kolay şekilde istediğiniz yerden konut alabiliyorsunuz. Türk vatandaşları için Kuzey Kıbrıs’ta konut almak çok daha kolay.

  Kıbrıs’ta Yüksek Getiri Potansiyeli Olan Gayrimenkul Yatırımı Yapmak Mümkün

  Kıbrıs doğal güzelliklerinin yanında gece eğlencesi ve kumarhane turizmi açısından da dünyanın gözde merkezlerinden biridir. Yeni otellerin ve işletmelerin açılması kiralık dairelere olan ilgiyi arttırıyor. Kıbrıs’ta bir gayrimenkul yatırımı yapmak kesinlikle risk almadan kazanç sağlamak anlamına geliyor.

  Kıbrıs’ta Konut Vergisi Ödenmiyor

  Kıbrıs’ta konut sahibi olanlar kira geliri alıyorsa %10 vergi ödüyor. Kiralama yoksa herhangi bir vergi ödeme zorunluluğu yok. Kuzey Kıbrıs ve Türkiye arasında Çifte Vergilendirmeyi Önleme Anlaşması bulunuyor. Yani Kıbrıs’taki gelir için Türkiye’de ekstra bir vergi ödenmiyor. 

  Kıbrıs’ta ikamet almak için mülk sahibi olmak yeterlidir. Bu konuda daha fazla bilgi almak isterseniz de “Kıbrıs’ta İkamet Nasıl Alınır” konulu yazımız size istediğiniz bilgileri verebilir. Kıbrıs’ta en iyi konutlar nerde ve nasıl satın alınır merak ediyorsanız da tıklayınız.

  Paylaş: