Pandemi Sonrasında Konut Seçiminde Öneriler

pandemi sonrasında konut seçiminde öneriler

05

2020

10:22

İçindekiler

  Otellerdeki açık büfe, havuz, restoran gibi ortak kullanım alanları, pandemi nedeni ile insanların tatil alışkanlıklarını değiştirdi. Daha az temasın olduğu, daha sakin ve daha izole bir tatil tercih eden ziyaretçiler rezidans, ev ve villa kiralayarak tatillerini salgın açısından güvenilir hale getirmeyi amaçlıyorlar.

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Covid-19 salgını başladığından beri aldığı önlemler ile vaka sayılarını en az seviyelerde tutarak güvenli tatil yapmak isteyen insanların vazgeçilmezi durumundadır. Bu da tatil için mekan arayan birçok kişinin bu ülkeyi tercih etmesine neden oluyor.

  Pandemi Sonrası Tatil Alışkanlıkları

  Covid-19 salgını yayılma şekli ve kolaylığı nedeni ile birçok insanın tatil konusunda tereddüt etmesine yol açtı. Otellerde insan kapasitesi, yemek servisleri, havuz temizliği gibi konularda gerekli önlemler alınsa da otelde tatil yapma konusundaki endişeler yeterince giderilemedi.

  Aynı anda birçok kişinin otelde kalması, farklı ülkelerden gelen turistlerin bulunması, yemek servisi, havuz ve plajlardaki yoğunluk gibi nedenler ile tatilini otelde yapmak istemeyen insanlar kiralık ev ve villa seçeneklerine yönelmeye başladı. Kuzey Kıbrıs’ın her yerinde bulunan lüks kiralık evler sakin, izole, konforlu ve ekonomik bir tatil yaşamak isteyenler için eşsiz bir seçenek. KKTC’de değişen emlak piyasası birçok sektörü de etkiliyor. Bu konuda bilgi edinmek için bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

  Pandemi Sonrası Ev Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Pandemi sonrasında tatil yapmak isteyen herkesin ilk önceliği hijyen haline geldi. Sağlık Bakanlığı tarafından salgının yayılmasını önlemek amacıyla belirlenen hijyen kurallarının sağlandığı evlerin kiralanması daha doğru olacaktır.

  Kiralanan evde daha önce konaklayan ziyaretçilerden sonra detaylı bir temizlik işlemi yapılmalı, ortak kullanılan eşyaların özenli bir şekilde dezenfekte edilmesi gerekmektedir. Ev kiralarken dikkat edilmesi gereken hususların dışında pandemi sonrası ekstra önlemler alınmalıdır.

  Öte yandan Döveç Construction'ın yakında hizmete açılacak olan ''En İyi Yeni Proje'' Ödüllü Courtyard Long Beach sitesi tatil tercihlerinizde ilk sırayı alacak. Pandemi şartlarına uygun olarak tasarlanan, temassız çözümler ile desteklenen, mutfaklı daire seçenekleri ile dikkat çeken proje 5 yıldızlı otel konforu sunuyor. İskele'nin parlayan yıldızı Long Beach'te Denize 10 dakika yürüme mesafesinde konumlanan Courtyard keyifli bir tatilin yeni adresi olacağa benziyor.

  Kuzey Kıbrıs’ın en gözde bölgelerinde, her bütçeye uygun kiralık villa, rezidans ve daireler ile size hayal ettiğiniz tatili sunmaya hazır olan Döveç Construction, pandemi sonrası hijyen kurallarına da son derece dikkat ediyor. Sağlınız ve mutluluğunuz için Döveç Construction olarak çalışmaya ve hizmet vermeye devam ediyoruz. Bu konu hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.

   

  Paylaş: