Sadece Kıbrıs’ta Yiyebileceğiniz Yemekler

sadece kıbrıs’ta yiyebileceğiniz yemekler

12

August

2020

14:01

İçindekiler

  Kıbrıs bir tatilden beklediğiniz her şeyi fazlasıyla sunacak mükemmel bir tatil adasıdır. Gezilecek görülecek yerleri, harika koyları hakkında çok şey duymuş olabilirsiniz. Bir de Kıbrıs’ın kendine özgü lezzetleri vardır.

  Kıbrıs’ta tüm güzellikleri damağınızda hissedebileceğiniz çok lezzetli yemekler yiyebilirsiniz. Adeta Kıbrıs’ın harikalığı damak zevkine de yansımıştır. Hiçbir yerde böyle lezzetlerle karşılaşmazsınız. Sadece Kıbrıs’ta yiyebileceğiniz yemekleri sizin için sıraladık;

  • Kıbrıs’ın efsane lezzeti Şeftali Kebabı
  • Kıbrıs’ta yetişen özel bir bitkiyle yapılan Molehiya
  • Her köşe başında görebileceğiniz Pirohu
  • Çok özel Kıbrıs mezesi Samarella
  • Hafif ve lezzetli bir yemek Kolakas
  • Makarnaya yeni bir anlam kazandıran Magarina Bulli
  • Kıbrıs’ın meşhur tadı hellim ile yapılan Hellim Böreği
  • Enfes lezzetli bir pilav Mücendra Pilavı

  Mutlaka Denemeniz Gereken Kıbrıs’ın Meşhur Tatlıları

  Kıbrıs’ın yemekleri kadar tatlıları da meşhurdur. Gullirikya farklı lezzetler arayanlar için mükemmel bir tatlı seçeneğidir.

  Ceviz macunu Kıbrıs’ın özel tatlılarından biridir. Katmer ve Samsı çok lezzetli Kıbrıs tatlıları arasında yer alır. Ayrıca Kıbrıs’ta patlıcan, karpuz, kabak, turunç macunları da yapılır. Ekmek Kadayıfı tatlısı da oldukça lezzetli bir tatlıdır.

  Kıbrıs’a Özgü Farklı İçecekler

  Kıbrıs’ta alkollü içecekler oldukça popülerdir. En meşhur alkollü içecek Zivaniya’dır. Gumandarga yine Kıbrıs’a özgü geleneksel bir alkollü bir içecektir. Kıbrıs’ın kahvesi de kesinlikle kendine özgü lezzete sahiptir.

  Kıbrıs’ta közde pişen kahve yapan yerler bulunur. Kıbrıs birası da turistlerin çok sevdiği içecekler arasında yer alır. Turşu suyu ve şerbet çeşitleri de oldukça fazladır. Kıbrıs’ta alkollü içecek denerken dikkatli olmak da fayda var. Çünkü bu geleneksel içkilerde alkol oranı çok fazladır. Özellikle sıcak günlerde çabuk sarhoş olabilirsiniz. Alkol ucuz olduğu için farklı tatlar deneyebilirsiniz.

  Kıbrıs en güvenilir ülkeler arasında haklı yerini koruyor. Bu konuda bu yazımız size daha çok bilgi sunacaktır. Kıbrıs’ta ev kiralayarak tatilinizi çok daha konforlu, lüks ve ekonomik planlayabilirsiniz. Kıbrıs’ta ev kiralama hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

   

   

  Paylaş:
  Detaylı Bilgi Alın Whatsapp