Tahsis Koçanı Nedir? 2023

tahsis koçanı nedir? 2023

01

Haziran

2020

12:12

İçindekiler

  Kıbrıs’ta ev almayı düşünüyorsanız, alışık olduğunuz emlak satın alma sürecinden farklı bir süreçle karşılaşacağınızı söyleyelim. Endişelenmeyin, zorlu bir süreç değil. Sadece Kıbrıs emlak sahipliği durumları biraz farklı.

  Türk koçanı, tahsis koçanı, eşdeğer koçan gibi tapu çeşitleri var. Bu yazımızda tahsis koçanı ile ilgili bilgi vereceğiz. Ancak diğerlerini de biraz açıklayalım. Türk koçanı en sağlam tapu çeşidi olarak biliniyor. Kıbrıslı Türklere ait olan %100 güvenli tapudur.

  Eşdeğer koçan ise iki taraftan mülk sahiplerinin tapularını eşitleyen bir koçandır. Tahsis koçanı KKKC tarafından verilen özel bir tapu çeşididir. 1974 sonrası Türkiye’den gelenlere ülkeye yerleşmeleri için verilmiş olan devlet garantili koçandır. Tahsis koçanı aynı zamanda askeri başarılarından dolayı ödül olarak verilen gayrimenkullerin de tapusu olabilir. Yabancı koçan ile ilgili daha fazla bilgi için de bu yazımız size yardımcı olabilir.

  Tahsis Koçanlı Konutlar Daha Mı Ucuz?

  Tahsis koçanlı konutlar daha ucuz olabiliyor. Kıbrıs’ta mal mülk konuları geçmişten bu güne müzakerelerle belli bir düzene oturmuş. Rumlar ve Türkler arasında karşılıkla mülk anlaşmaları yapılmış. Güneydeki ev Kuzeydeki araziler, evler bu eşitlik üzerinden tapulandırılmış.

  Tahsis koçanlı konutlar emlak piyasasında en az güvenilir tapular olarak görülüyor. Bu nedenle de fiyatları diğer tapulara göre çok daha ucuz. Türk koçanlı konut almak en mantıklısı gibi görünüyor. Ancak emlak firması güvenilirse, tahsis ve eşdeğer koçanla da uygun fiyatla konut alınabilir. Bu konuda güvenilir bir adres olarak Kıbrıs’ın prestijli emlak firması Döveç Construction endişelerinizi ortadan kaldırabilir.

  Kıbrıs’ta Ev Almak Gerçekten Avantajlı Mı?

  Niyetiniz varsa Kıbrıs’tan ev alın, pişman olmazsınız. Dünyanın çoğu yerine göre Kıbrıs’ta yaşayacağınız standartlar kesinlikle farklı olacaktır. Örneğin; denize sıfır lüks bir villayı Türkiye’de alamayacağınız fiyata Kıbrıs’ta alabilirsiniz. Üstelik mükemmel de bir yatırım yapmış olursunuz.

  Turizm çok dinamik olduğundan Kıbrıs’ta aldığınız konutu günlük ya da aylık olarak kiraya verebilirsiniz. Güvenilir bir emlak firmasından aklınızda tapu sorunu olmadan konut alabilirsiniz.

  Kıbrıs’ta ev almak gerçekten avantajlı. Çünkü gelişen bir emlak piyasası var. Yeni projeler hayata geçiyor. Yapılan evler akıllı teknolojilerle donatılıyor. Kıbrıs zaten cenneti yaşatıyor. Aklınızdaki Kıbrıs’ta ev almakla ilgili tüm sorunu cevaplamak için tıklayınız.

   

   

  Paylaş:
  Detaylı Bilgi Alın Whatsapp