Turizm ve eğitim adası - KUZEY KIBRIS

turizm ve eğitim adası - kuzey kibris

09

September

2019

10:09

İçindekiler

  Kuzey Kıbrıs’ta son 5 yılda turizm sektörü önemli derecede büyüme yaşamıştır. Başta Gazimağusa olmak üzere, Girne,Lefkoşa,Güzelyurt ve Karpaz bölgesinde çok önemli büyük yatırımlara imza atılmıştır. Hemen hemen her bölgede turistlere uygun olarak planlanan geniş ürün yelpazesine sahip projeler de cazip fiyat seçenekleri ile sunulmuştur.

  Sizlerin keyifli ve kaliteli bir yüksek öğrenim hayatı geçirmeniz için her türlü desteğe sahip üniversiteler bulunmaktadır.

  Mevcut 13 üniversitede 85 bin öğrenci eğitim görüyor. Özellikle bu sayının neredeyse 3’de 1’i Doğu Akdeniz Üniversitesi’ne ait. Milli Eğitim Bakanlığı’na 2014 yılında 14, 2015 yılındaysa 5 yeni üniversite başvurusu yapılırken bu sayı son  2 yılda 19’ a ulaştı ve bu başvurulardan 10’ununa bakanlık tarafından ön izin verildi. 

   

  Üniversiteyi neden Kuzey Kıbrıs’ta okumalı ?

   

  Her şeyden önce dünyanın en güvenli ülkelerinden…

  Tam donanımlı üniversiteler!

  Her milletten arkadaşlarla birlikte okumak, birçok kültür tanımak

  Hayat kalitesi en üst seviyede

  Yılın 8 ayı denize girmek…

  Devlet üniversitesi ciddiyeti ve maddi imkanlar

   

   

  37 yıllık deneyimiyle yavru vatanın eğitim merkezi Doğu Akdeniz Üniversitesi, uluslararası bir kariyer planlayan bütün öğrencileri bekliyor! Geleceğinize karar vermeden önce yavru vatanın en donanımlı, uluslararası platformalarda en bilinen ve tanınan üniversitesi ile ilgili daha detaylı bilgi için www.emu.edu.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

   

  Paylaş:
  Detaylı Bilgi Alın Whatsapp