3. İlkokullar Arası Kültürel Bilgi Yarışması

3. i̇lkokullar arası kültürel bilgi yarışması

07

Eyll

2019

08:39

İçindekiler
    Mağusa Kültür Ve Kongre Merkezi (KÜKOM)'nin ev sahipliğini yaptığı etkinliğe katılan Şht. Mustafa Kurtuluş İlkokulu, Şht. Zeki Salih İlkokulu, Doğu Akdeniz Doğa İlkokulu, Mormenekşe İlkokulu, Yeniboğaziçi İlkokulu, Kıbrıs Final İlkokulu, Gazi İlkokulu, Polatpaşa İlkokulu’nun kıyasıya yarışı sonucunda 20 sorunun 18 tanesini doğru cevaplayan Doğu Akdeniz Doğa İlkokulu 1. olurken, Karakol İlkokulu 2. sırada ve Yeniboğaziçi İlkokulu da 3. sırada yerini aldı.Milli Eğitim Denetleme, Değerlendirme ve Yönlendirme Kurulu Denetmenlerinden Filiz Çağın, Esen Bahadır ve Sevim Kayalp’ın sorunlarını hazırladığı ve jüriliğini yaptığı yarışmada, Şerife Çağın’ın da sunuculuğu üstlendi. Gazimağusa Kaymakamı Şifa Çolakoğlu konuşmasında, bilgi yarışmanın yapılmasının çocukların gelişimleri için önemli olduğunu, etkinliği yapılmasında emeği geçen tüm öğretmenlere ve organizasyon için imkan sağlayan Gazimağusa Belediyesi ile festivalin ana sponsoru Döveç Construction'a teşekkürlerini iletti.

    Mağusa Kültür Derneği Başkanı Genel Koordinatörü Esen Beyköylü konuşmasında 24. Çocuk Festivali ile gençlerin sosyal gelişmelerine katkı koymak ve yeteneklerini ortaya çıkarmayı amaçladıklarını, gönüllü olarak yaptıkları organizasyondan gurur duyduklarını, gençleri yarışmaya hazırlayan öğretmenlere ve organizasyonun yapılmasındaki desteği için ayrıca Gazimağusa Belediyesi ve Döveç Construction'a da teşekkürlerini iletti.

    Döveç Construction adına organizasyonun sponsorluğunu üstelenen Zeki Özbilgen, Gazimağusa Kültür Derneği'nin yıllardır dünenlenen bu festivali gelenek haline getirerek gençlerin iyi yetişmesi için önemli bir gelişme fırsatı sunduğunu, çocukların özgüvenlerinin geliştirilmesi için bu tür yarışmaların önemli olduğunu, çocuklarını doğru yönlendiren ailelere ve yarışmayı düzenleyen öğretmenlerin de tüm etkinliklerde olduğu gibi desteklerini vererek bugünün çocuklar ve yarının gençleri olarak ve festivalde yer alan tüm çocukların toplumda iyi yere sahip bir birey olabilmeleri için çok önemli olduğunu belirterek teşekkürlerini iletti.


    Paylaş:
    Detaylı Bilgi Alın Whatsapp