Girne Gezilecek Yerler

girne gezilecek yerler

18

Aralk

2021

08:23

İçindekiler

  Plaj, deniz manzarası, eğlence veya huzur her ne arıyorsanız hepsini Girne’de kolaylıkla bulabilirsiniz. Güzel planlanmış bir Girne gezisiyle unutulmaz tatil anları yaşayabilirsiniz.

  Plajlar, kiliseler, müzeler, antik kalıntılar, doğal güzelliklerle dolu Girne’de gezebileceğiniz turistik destinasyonları şu şekilde sıralayabiliriz;

  Bellapais Manastırı

  Gotik mimari tazı ve eşsiz manzarasıyla Bellapais Manastırı dünyaca ünlü turistik noktalardan birisidir. Beşparmak dağlarının eteklerinde bulunan bu harika manastırda konser salonu vardır. Klasik müzik konserleriyle popüler olan manastırda sanatsal etkinlikler düzenlenir.

  Girne Kalesi

  Ünümüzde müze olarak kullanılan kalede Venedik Kulesi, Luzinyan Kulesi, Batık Gemi Müzesi, St George Kilisesi gibi değerli alanlar bulunur. 7. yüzyıldan beri ayakta duran bu tarihi yapı Girne’de mutlaka gezilmesi gereken yerlerden birisidir.

  Bufavento Kalesi

  Bulutlarla iç içe geçmiş bir masal kalesi olan Bufavento, Girne Dağının eteklerinde yer alır. Akdeniz manzarasının keyfini çıkarabileceğiniz bu tarihi yapı, bulutlu günlerde büyüleyici bir manzara sunar.

  St.Hilarion Kilisesi

  Tüm Girne’yi ayaklarınızın altına seren bu eşsiz tarihi yapı Walt Disney’e ilham olmuş büyüleyici bir güzelliğe sahiptir. Kendinizi masalsı bir diyarda hissetmek için bu kaleye mutlaka gitmelisiniz.

  Çıkartma Plajı

  Girne’nin en popüler plajlarından biri olan Çıkartma Plajı, Türklerin Barış Harekatı’nda adaya ilk ayak bastığı bölgedir. Deniz, kum ve güneş keyfini sonunda kadar bu plajda yaşayabilirsiniz.

  Koruçam ve Akdeniz Köyleri

  Girne’ye gidip de köyleri gezmeden dönmemeliniz. Çünkü eşsiz güzellikler aslında bu köylerde saklanıyor. Koruçam ve Akdeniz köyleri manzara ve atmosfer olarak harika anlar yaşayabileceğiniz yerlerdir.

  Mavi Köşk

  İlginç bir hikâyesi olan Mavi Köşk oldukça etkileyici bir yapıdır. Dışarıdan görülmeyen bu köşk içeriden her yeri görebileceğiniz bir yapıdır. Pablo Pavillides tarafından 1956 yılında inşa edilmiştir. Günümüzde yerli ve yabancı turistlerin ziyaretine açıktır.

  Girne Yat Limanı

  Tekneleri seviyorsanız mutlaka görmeniz gereken yat limanın dünyanın dört bir yanında denizcilerin yatlarını görmek mümkündür. Liman etrafında deniz kenarında, şık restoranlardan birinde balık yemeyi de ihmal etmeyin.
  Kıbrıs’ta tatil yapmayı planlıyorsanız “Kıbrıs Tatil Rehberi” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. Ayrıca konaklama için Kıbrıs ilan seçeneklerine de göz atabilirsiniz.

  Paylaş:
  Detaylı Bilgi Alın Whatsapp