Kıbrıs Denize Girilebilen Sahiller

kıbrıs denize girilebilen sahiller

16

September

2021

09:03

İçindekiler

  Kıbrıs’ta denize girilebilecek sakin koylar olduğu gibi hareketli plajlar da bulunur. Bu muhteşem adada kendi evinizdeymiş gibi rahat bir tatil geçirmek için ultra lüks KKTC kiralık ev ya da villa ilanlarına bakarak harika bir tatile adım atabilirsiniz.

  Kıbrıs’ın her yerinden denize girmek mümkündür. Bu güzel adanın bazı kumsalları ise dünyanın en sık tercih edilen yerleri arasındadır. Dünyaca ünlü Kıbrıs plajları ise şunlardır;

  Altınkum Sahilleri

  Karpaz Yarımadasında bulunan Altınkum sahilleri mitolojik hikâyelerde aşk tanrıçası Afrodit’in doğum yeri olarak geçer. Çok özel deniz kaplumbağası türlerinin de yaşadığı bir bölgedir. Plajların kumu ve denizin eşsiz parlaklığı ile sahiller dünyanın en güzel plajları arasında yer alır.

  Glapsides

  Bu plaj Kıbrıslıların gözdesidir. Hatta adanın en güzel plajı olarak anılır. Gazimağusa’nın 6 km uzağında yer alan Glapsides masmavi deniziyle büyüleyicidir. Sualtı dünyası da çok zengin olan bu bölgede su altı dalışları sıklıkla yapılır.

  Yavuz Çıkarma Plajı

  Su sporlarıyla popüler olan bu plaj Escape plajı olarak da bilinir. Eğlence hayatı çok dinamik olan plajda ünlü kulüp ve restoranlar vardır. Kano deniz bisikleti, jet ski gibi eğlenceli su sporlarını burada deneyebilirsiniz.

  Yeşilırmak Plajı

  Guinness Rekorlar Kitabı’na giren Yeşilırmak köyünde dünyanın en büyük asmalarından biri yer alır. Yeşilırmak plajı ise daha sakin ve daha huzurlu bir plajdır. İskeleden denize girmek mümkündür. Manzarası ev doğal güzellikleri etkileyicidir.

  Alagadi Plajı

  Doğal hayatı korum kapsamında olan Alagadi yeşil kaplumbağaların yumurtlama bölgelerinden biridir. Dünya üzerinde çok az yerde bu tür sahiller korunmuştur. Bu nedenle Alagadi plajında belli dönemlerde denize girilebilir. Su sporları bu sahilde yapılmaz. Daha çok sakin ve sessiz bir plaj olarak tercih edilebilir.

  Alagadi Beach

  Dört mevsim deniz sezonu devam eden Kıbrıs’ta yılın neredeyse her dönemi denize girebilirsiniz. En güzel zamanlar ise eylül ve hazirandır diyebiliriz. Çünkü yazın ortası çok sıcak olabilir. Kıbrıs’a gitmişken birçok yeri de gezmek isteyeceksiniz. Bu nedenle bahar aylarını tercih etmek daha iyi olacaktır. Kıbrıs’ta çok uygun fiyata villa kiralayarak lüks tatil yapabilirsiniz. Bu konuda daha detaylı bilgi isterseniz de “Kıbrıs’ta Yaz Tatili İçin Villa Kiralamanın Avantajları” başlıklı yazıyı okuyabilirsiniz.

  Paylaş:
  Detaylı Bilgi Alın Whatsapp