Kıbrısın İklimi Nasıldır ?

kıbrısın i̇klimi nasıldır ?

21

Ekim

2021

08:23

İçindekiler

  Yılın en soğuk ayı ocak, en sıcak ayı temmuzdur. Temmuz ayında sıcaklık 30 derecenin üzerine kadar çıkabilir. En soğuk olan Ocak ayında sıcaklık en fazla 12 dereceye düşer.

  Adanın doğu bölgeleri batıya göre daha fazla yağış alır. Çok az görülen yağışlar Eylül - Ekim aylarında olur. Mevsim geçişleri çok yumuşaktır. Bu da insanların fiziksel olarak anı değişimlerden etkilenmeden daha sağlıklı yaşamasına olanak tanır. Renkli çiçekler ve turunçgiller adanın dört bir yanında Akdeniz ikliminin göstergesi olarak karşınıza çıkar.

  Kıbrıs’a Ne Zaman Tatile Gitmeli?

  Kıbrıs yılın her ayı tatil için uygundur. Çünkü en soğuk aylar bile aslında ılık geçer. Yaz ayları çok sıcak olur. Temmuz- Ağustos en yüksek sıcaklılıkların yaşandığı aylardır.

  Adanın en güzel zamanları Mayıs - Haziran ya da Eylül - Ekim olarak bahar aylarıdır. Bu aylarda adanın geleneksel festivallerine de katılmak mümkündür. Hasatların yapıldığı Eylül-Ekim hem tatil hem de festivaller için çok uygundur. Kıbrıs’ta deniz her zaman mükemmeldir. Turkuaz rengin tüm tonlarını görebilirsiniz. Bu konuda detaylı bilgi isterseniz de “Kıbrıs’ta Nisan Ayında Denize Girilir mi” başlıklı blog yazısı size farklı fikirler verebilir.

  Nasıl bir tatil istediğinize bağlı olarak Kıbrıs’ta lokasyon seçebilirsiniz. Sessiz sakin tatiller için gizli cennetler vardır. Hareketli plajlar ve gece kulüpleri de eğlenceli tatil yapmak isteyenleri bekler. Kıbrıs’ta konaklama imkanı da çok fazladır. İsterseniz otellerde isterseniz de evinizin rahatlığını bulacağınız lüks Kıbrıs kiralık daire veya villa seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

  Kıbrıs’ta Tatile Giderken Yanınızda Olması Gerekenler

  Adaya yaz aylarında gidecekseniz mutlaka güneş gözlüğü, şapka, güneş koruyucu krem gibi malzemeleri yanınıza almalısınız. Hangi ay giderseniz gidin mutlaka trekking için spor ayakkabınızı yanınıza alın. Çünkü gezmek isteyeceğiniz çok güzel yerler olacak. Rüzgâr için mutlaka rüzgârlık gibi bir şeyiniz olmalı.

  Adanın rüzgârları pek kestirilebilir değildir. Nereden nasıl eseceği belli olmaz. Eylül - Ekim aylarında hafif yağmurlar yağabilir. Yağmurluk almanız iyi olur. Dalış malzemeleriniz varsa mutlaka almalısınız. Adada su altı keşfine çıkmak muhteşemdir. Gece eğlencelerini seviyorsanız, gece elbisesi de almayı unutmamalısınız. Kıbrıs’ın gösterişli dans şovları ve gece kulüpleri meşhurdur.

  Paylaş:
  Detaylı Bilgi Alın Whatsapp