Kıbrıs’ta Mavi Bayraklı Kıyılar Hangileridir 2023

kıbrıs’ta mavi bayraklı kıyılar hangileridir 2023

20

Ekim

2020

08:14

İçindekiler

  Mavi bayraklı kıyılar yüzme suyu kalitesiyle, çevre yönetimiyle insan ve doğa sağlığını koruyan kıyılardır.

  Kıbrıs berrak ve tertemiz sularıyla dünyada öne çıkan adalardan biri. Elbette dört bir yanı muhteşem. Ama bazı kıyılar var ki o kıyılar Mavi Bayrak ödülünü hak ettiğini gösteren eşsiz güzellikler sunuyor. İşte Kıbrıs’ın Mavi Bayraklı eşsiz kıyıları;

  Konnos Koyu: Turkuaz sularıyla cennetten bir köşe olan Konnos Koyu Kıbrıs’ın Mavi Bayraklı kıyıları arasında yer alıyor. Deniz mağaraları ve renkli deniz canlıları koyun zenginliklerinden bazıları.

  Nissi Plajı: Yüksek atlayış noktalarıyla popüler olan Nissi Plajı adanın mavi bayraklı plajlarından biridir. Su sporları için harika olanaklar sunar.

  Escape Plajı: Kıbrıs’ın en meşhur plajı olarak görülen Escape Plajı konforlu olanaklar sunarken doğal güzellikleri de koruyan bir plajdır.

  Mercan Körfezi: Kıbrıs adasının su altı güzelliklerini keşfedebileceğiniz Mercan Körfezi Mavi Bayraklı kıyılardan biridir. Burada dalış yaparak su altı macerası yaşayabilirsiniz.

  Glapsides: En eğlenceli plajlardan biri olan Glapsides Mavi Bayraklı kıyı olma özelliğine sahiptir. Üniversite öğrencilerinin en çok tercih ettiği plajdır.

  Kıbrıs’ta En Ekonomik ve Keyifli Tatil Nasıl Yapılır?

  Kıbrıs’ın eşsiz güzelliklerini yaşamak istiyorsanız kendi tatil rotanızı çizebilirsiniz. Otelde kalmak yerine villa ya da daire kiralayarak tatilinizi çok daha ekonomik ve keyifli hale getirebilirsiniz. Kıbrıs’ın mavi bayraklı plajlarına yakın lüks villaları oldukça uygun fiyata bulabilirsiniz. Bu şekilde de konaklamadan kazandığınız bütçeyi daha eğlenceli şeyler yapmak için harcayabilirsiniz. Mercan Körfezinde su altı dalışı yapabilir Liman bölgesinde en lezzetli Kıbrıs yemeklerini yiyebilirsiniz.

  Konaklama için villa tercih edebilir, hem deniz hem de havuz keyfine varabilirken, şehir merkezinde tutacağınız çok lüks bir rezidansla da şehrin güzelliklerini keşfedebilirsiniz. Bu şekilde tatil konaklama maliyetinizi düşürebilirsiniz. Kendi tatil rotanızı oluşturarak çok daha ekonomik ve eğlenceli tatil planı yapabilirsiniz. Villa ya da rezidans kiralamanın kendine has avantajları konusunda daha fazla bilgi isterseniz de bu yazımız size yardımcı olacaktır.

  Kıbrıs’ta lüks tatil için en iyi seçenek lüks tatil evi kiralamaktır. Konaklamayı lüks ve ekonomik şekilde ayarlayarak Kıbrıs tatilinde başka maceralara atılabilirsiniz. Kıbrıs’ta villa veya daire kiralamak konusunda Dövec’in sunduğu avantajlardan yararlanmak için tıklayınız.

  Paylaş:
  Detaylı Bilgi Alın Whatsapp