Kuzey Kıbrıs'tan Yazlık Villa ve Daire Almak 2023

İçindekiler
  Fri, 13 May - 14:25

  Kuzey Kıbrıs’tan yazlık alma fikriniz varsa çok doğru bir yoldasınız. Çünkü Kuzey Kıbrıs’ta ev almak sayısız avantajı beraberinde getirir. Her şeyden önce Türkiye’de asla alamayacağınız fiyatlarla, inanılmaz düşük vergilerle ev alabilirsiniz.

  Kuzey Kıbrıs’ın gelişmekte olan ekonomisini destekleyen yeni konut projelerinde lüks villalar, modern tatil evleri, muhteşem konumdaki daireler uygun fiyatlarla satılır. Kıbrıs adası Akdeniz’in en sevilen tatil adalarından birisidir. Harika bir coğrafya ve harika bir iklime sahip olan adada yılın her mevsimi turizm hareketlidir.

  Adada yazlık alırsanız yılın istediğiniz zamanı gidip tatil yapabilirsiniz. Hatta tatil yapmadığınız zamanlarda da evinizi kiraya verebilirsiniz. Bu açıdan denize sıfır Kıbrıs satılık villa seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Havuzlu, lüks bir villaya yılda 300-400 TL kadar çok düşük bir konut vergisi ödersiniz. Kolay ödeme planlarıyla Kuzey Kıbrıs’tan herkes lüks ev alma imkânına sahiptir.

  Hayalinizdeki tatili kendi evinizde, istediğiniz mevsim Kıbrıs’a giderek yapabilirsiniz. Kıbrıs uçakla 1,5 saat uzaklıktadır ve Türk vatandaşları sadece güncel nüfus cüzdanları ile Kıbrıs’a seyahat edebilir. Kıbrıs’tan ev alarak adada oturma izni alma şansına da sahip olursunuz.

  Kuzey Kıbrıs'tan Yazlık Villa ve Daire Almak

  Kıbrıs’ta Yazlık Ev Fiyatları Yüksek mi?

  Kuzey Kıbrıs’ta çok şaşıracağınız fiyatlara yazlık ev satın alabilirsiniz. Cennet ada Kıbrıs’ın kuzey kesimi, Yavru Vatan Kuzey Kıbrıs konut fiyatları açısından avantajlı olanaklar sunar. Çünkü gelişmekte olan bir ekonomi söz konusudur. Yeni yaşam alanları, yeni konut projeleriyle ekonomi desteklenir. Bu nedenle de lüks ve konforlu kontlar daha uygun fiyata alınabilir. Üstelik muhteşem konum, manzara veya deniz gibi adaya özgü farklar da devreye girer.

  Dünyanın dört bir yanından her mevsim turistlerin akın ettiği Kıbrıs adasında çok da yüksek olmayan fiyatlara yazlık villa ya da daire almak mümkündür. Konut projelerindeki deniz sıfır tatil evlerine bakabilirsiniz. Kıbrıs’ta ev almak akıllı bir yatırım da demektir. Tatil için gidilmediği zamanlarda konut kiraya verilebilir. Kıbrıs’a giden herkes adanın büyülü güzelliğine hayran kalır. Siz de Kıbrıs’ta ev alarak tatillerinizi Kıbrıs’ta yapma şansını yakalayabilirsiniz.

  Ancak Kıbrıs’ta ev alırken güvenilir firmalara yönelmek önemlidir. Bu şekilde sorun yaşamdan ev sahibi olma şansını kolaylıkla yakalayabilirsiniz.

  Kuzey Kıbrıs'tan Yazlık Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

  Kuzey Kıbrıstan Yazlık Alırken Nelere Dikkat Etmeli

  Kuzey Kıbrıs’ta yazlık alırken her şeyden önce tapuya dikkat etmelisiniz. Kıbrıs’ta tapu sistemi farklıdır. Üç çeşit tapu vardır. Türk koçanlı, eşdeğer koçanlı ve tahsis koçanlı tapular vardır. Kıbrıs’ta yaşanan bölünme sonrasında her iki tarafın da diğer tarafta konutları kalmıştır.
  Kuzey tarafına taşınan kişilere verilen tapular eşdeğer tapulardır. Tahsis tapu ise Türkiye’den gelenlere verilen tapudur. Türk koçanlı tapu ise 1974’den öce Kıbrıslı Türklerin sahip olduğu tapulardır. En sağlam tapu olarak Türk koçanlı tapular görülür. İkinci ev almak yerine yeni konut projelerinden konut almak tapu karmaşası açısından da avantaj sağlar.

  Kesin tapu garantili konutlar yeni konutlar olarak görülebilir. Kıbrıs’ta yazlık alırken bir de nerede alacağınıza dikkat etmelisiniz. Eğer konutu kiraya verecekseniz daha turistik yerleri tercih etmelisiniz. Sakin ve huzurlu yazlık ev arıyorsanız, adanın daha sakin bölgelerindeki konutlara bakabilirsiniz. Bir kişinin bir tane konut alma hakkı olduğunu da unutmamalısınız.

  Kıbrıs’ta en sık tercih edilen Türk koçanlı tapular hakkında bilgi edinmek isterseniz de “Kıbrıs Türk Koçanlı Nedir” başlıklı blog yazımızı okuyabilirsiniz.

  Kuzey Kıbrıs’ta Ne Zaman Tatil Yapılır?

  Kuzey Kıbrıs’ta yılın her mevsimi tatil yapabilir ve gene yılın neredeyse her ayı denize girilebilir. En soğuk aylar aralık–ocak-şubat aylarında bile en düşük sıcaklık 6 derece olur. Yılın her mevsimi güneşli olan adada tatil yapmak için en güzel aylar bahar aylarıdır. Eylül-ekim ve nisan-mayıs-haziran ayları tatil için güzel zamanlardır.

  Eğlenceli bir tatil için adanın festivallerini takip edebilirsiniz. Adada yapılan geleneksel festivallere katılabilirsiniz. İsterseniz dalış, kamp ya da bisiklet gibi farklı aktiviteleri de adada yapma imkânı vardır. Kaliteli ve yüksek standartları olan ada yaşamında her zaman mutlu olabilir aynı zamanda da dünyanın dört bir yanından gelen insanlarla, çok kültürü bir yaşamı paylaşabilirsiniz. Adada gezilip görülecek çok fazla yer vardır. Sayısız güzel plaj da bulunur. Hayallerinizdeki tatili yapmak için Kuzey Kıbrıs’taki uygun fiyatlı, lüks ve konforlu yazlık ev seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

  Paylaş:
  Detaylı Bilgi Alın Whatsapp