Kıbrıs İklimi Yapısı Nasıldır?

kıbrıs i̇klimi yapısı nasıldır?

26

Eyll

2020

12:29

İçindekiler

  Akdeniz ikliminin neredeyse tüm özelliklerini taşır. Kasım aylarından itibaren yağış almaya başlayan Kuzey Kıbrıs bölgesi, sonbahar mevsiminde yeşillenmeye başlar. Maki bitki örtüsünün yanında, zeytin ve portakal ağaçları Kıbrıs adasının güzelliğine güzellik katar. Kıbrıs’ta tatil yapmayı planlıyorsanız, mutlaka yapmanız gereken bazı şeyler bulunuyor. Bu konuda daha detaylı bilgi için bu yazımızı okuyabilirsiniz. 

  Kıbrıs İklimi Deniz Sıcaklığını Nasıl Etkiler?

  Kıbrıs, yaz-kış her mevsim tatil için tercih edilebilen bir turizm bölgesidir. Kış aylarında ılık ve yağışlı iklimi, yaz aylarında ise güneşli havası ve eşsiz denizi ile tatil beldeleri arasında ilk sıralarda yer alır.

  Kıbrıs sahillerinin bembeyaz kumları ve masmavi denizi eşsiz bir tatil geçirmenizi sağlar. Kuzey Kıbrıs’ta deniz sıcaklığı yıl boyunca 20 ile 22 derece arasında gözlemlenir. Yaz aylarında daha sıcak olan deniz sıcaklığı, özellikle sonbahar aylarında daha ılıktır. Bu nedenle Kuzey Kıbrıs, her mevsim tatil için uygun bir bölgedir.

  Kıbrıs İklimi ve Kıbrıs Turizmi

  Kıbrıs’ta en soğuk günlerin yaşandığı ay Ocak; en sıcak günlerin yaşandığı ay ise Temmuz ayıdır. Kıbrıs, turizmin her mevsim devam ettiği nadir bölgelerdendir. Her mevsim tatile elverişli yapısı ile Kıbrıs diğer tatil bölgelerinden ayrılır. Yerli ve yabancı turistler genellikle yaz aylarında tatil yapmak için Kıbrıs’ı tercih etseler de, kış aylarında da oldukça fazla sayıda turist için Kıbrıs vazgeçilmez bir tatil noktasıdır.

  Son zamanlarda tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi salgının ardından Kıbrıs’a gelen ziyaretçiler daha çok lüks villalar kiralayarak daha konforlu ve izole bir tatil tercih ediyorlar. Eğer siz de böyle bir tatil arıyorsanız Döveç Construction tam da size göre.

  Kıbrıs’ta ailenizle ve sevdiklerinizle keyifli, konforlu ve unutamayacağınız bir tatil geçirmek için Döveç Construction’dan lüks villa veya rezidans kiralayabilir, satın alabilirsiniz. Hijyen kurallarına uygun olarak hazırlanmış, lüks rezidans ve villalarda eşsiz bir tatil sizleri bekliyor. Döveç Construction ile yaz-kış demeden her mevsim Kıbrıs’ın keyfini çıkarabilir, sevdiklerinizle eşsiz bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. Kiralık veya satılık evler konusunda daha fazla bilgi için tıklayabilirsiniz.

  Paylaş:
  Detaylı Bilgi Alın Whatsapp