Kıbrısta Konut Fiyatları

kıbrısta konut fiyatları

05

Eyll

2019

11:38

İçindekiler

  Emlak Piyasası

  Kıbrıs’ta konut fiyatlarının yüksek olması insanların ev sahibi olmalarını zorlaştırmaktadır. Son yıllarda Kıbrıs’ta çok fazla emlak firmasının yer alması, yerli ve yabancı çok sayıda firmanın yeni projeler yapması ve konut sayısının artması fiyatlarda dengelenme oluşturmuştur. Firmamız insanların ihtiyaçlarını karşılayabilmek için farklı bölgelerde, her kesimin bütçesine uygun ev seçenekleri ile ilgili projeler üretmektedir. İnsanların ihtiyaçlarına uygun normal daireler ile konforlu ve lüks villa projelerimiz ile her kesime hizmet vermekteyiz.

  Kıbrıs’taki Emlak Firmaları

  Kıbrıs’ın sürekli olarak göç alması ve turizm bölgesi olması nedeniyle konut ihtiyacı sürekli olarak olmaktadır. Emlak konusunda iyi bir yatırım bölgesi olarak görülen Kıbrıs’a genellikle İngiltere, Rusya ve İsrail ülkelerinden çok sayıda inşaat firması yatırım yapmaya başlamıştır. Ülkemizden de çok sayıda firma Kıbrıs’ta çeşitli projeler gerçekleştirmektedir. Bu daha lüks konutların daha uygun fiyatlara yapılmasına neden olmaktadır.

  Piyasa Fiyatları

  Emlak hizmetleri sunan firmamız Kıbrıs’ta ev satma ve satın alma işlemlerinde hem satıcı hem de alıcı arasında koordinasyon kurmakta ve her iki tarafında mağdur olmadan işlemlerini gerçekleştirmelerini sağlamaktadır. Aracılık hizmetlerimiz ile tarafların uygun bir fiyat üzerinden işlemler yapmalarına yardımcı olmaktayız. Profesyonel ekiplerimiz satıcılara evlerinin gerçek değerinin tespit edilmesinde, alıcılara ise gelir durumlarına göre satın alabilecekleri evleri ve bölgeleri belirlemede yardımcı olmaktadır. Kıbrıs’ta ev fiyatlarının yüksek olmasının en büyük nedenleri arasında yeterli sayıda konut bulunmaması gösterilmektedir.

  Akdeniz’de üç büyük ada bulunmakta ve bu adalardan biriside Kıbrıs’tır. Kıbrıs adasında iki ülke bulunmakta ve bunlardan birisi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetidir. Kıbrıs adasının %30’luk bölümünü Türk kesimi oluşturmaktadır. Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşlarının büyük bir bölümü aileleri ile birlikte ikamet etmekte ve çok önceden sahip oldukları evlerde ikamet etmektedirler. Yeni ev kurmak isteyenler tarafından Kıbrıs Satılık Konut fiyatları çok yüksek görülmektedir. Konut fiyatlarının yüksek olmasının birçok nedeni bulunmaktadır. Bunlardan birisi ada ülkesi olduğu için lojistik maliyetlerinin yüksek olması ve bu maliyetlerin konut fiyatlarına yansıtılmasıdır. Kıbrıs’ta ikamet eden veya buraya göç edenler için sürekli olarak yeni konutlar yapılmaktadır.

  Paylaş:
  Detaylı Bilgi Alın Whatsapp