Türk Yatırımcılar İçin KKTC Yatırım Teşvikleri 2023

türk yatırımcılar i̇çin kktc yatırım teşvikleri 2023

05

September

2019

13:14

İçindekiler

  Kktc Yatırım Teşvikleri Kapsamında Ne Yapılabilir?

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde yatırım gerçekleştirmeyi düşünüyorsanız, ülke genelinde farklı sektörlerde yeni girişimlerde bulunabilirsiniz. Özellikle yıllık turizm hacminin çok yüksek olduğu Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde turizm üzerinden yatırım gerçekleştirdiğinizde ülkede eğitim gücü yüksek ve personel kalifiye durumu avantajlı olduğu için bu yatırımlarınızda karlı bir sonuca ulaşabilirsiniz. Bu durumda hem siz karlı bir yatırım gerçekleştirirken hem de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde vatandaşların istihdam edilmesini sağladığınız için ülke tarafından kktc yatırım teşvikleri kapsamında maddi ve fiziki olanaklarda rahatlık elde edebiliyorsunuz.

  Kktc Yatırım Teşvikleri Kimler İçin Uygundur?

  Ülke içindeki vatandaşlar için yatırım teşvikleri sağlandığı gibi ülke dışından yabancı yatırımcılar için de aynı şekilde kktc yatırım teşvikleri sağlandığı bilinirken, potansiyeli harekete geçirmek ve ekonomide rekabet gücünü arttırmak için bu uygulamanın yapıldığı belirtiliyor. Firmamız üzerinden sağlayabileceğiniz gayrimenkul hizmetleri sayesinde yatırım gerçekleştireceğiniz arsa, konut ya da bina gibi gayrimenkulleri sağlayarak, turizm gibi sektörlerde önemli bir yatırım oluşturabilirsiniz. Bu yatırımlarda oluşturulan teşvikler sayesinde vergi, amortisman indirimleri, krediler, harç indirimleri ve yapılan yatırımlarda oluşan indirim oranları gibi birçok avantaj sunulmaktadır.

  Türkiye üzerinde sanayi, ticaret, turizm veya inşaat gibi birçok farklı sektörde yatırım gerçekleştiren sermaye sahipleri, bu yatırımlarını Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti üzerinde de gerçekleştirebilirler. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, istihdam oluşturabilecek düzeyde gerçekleştirilen yatırımları destekleyerek, Türk yatırımcılar için avantaj oluşturuyor. Özellikle sağlanan kktc yatırım teşvikleri Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti yurttaşlarının istihdam edildiği düzeyde destek ile karşılaşıyor. Bu nedenle sermaye sahiplerinin hem Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde avantajlı bir durum oluşturması için hem de Kıbrıs vatandaşlarının daha fazla iş imkanına sahip olabilmesi için devlet tarafından bu yatırım destekleri sağlanmaktadır.

  Paylaş:
  Detaylı Bilgi Alın Whatsapp