Kıbrıs’ta Ulaşım Nasıldır? 2023

kıbrıs’ta ulaşım nasıldır? 2023

20

Aralk

2021

08:51

İçindekiler

  Türkiye’den Kıbrıs’a iki şekilde gidebilirsiniz. Biri hava yoluyla diğeri ise deniz yoluyladır. Deniz yoluyla gidişte arabayla gitmek de mümkündür. Kıbrıs’a direk uçuşlar bulunur. Bu uçuşlar sık ve yoğun şekilde düzenlenir.

  Lefkoşa’ya bağlı Ercan Havalimanı üzerinden gerçekleştirilen uçuşlar İstanbul, Ankara ve İzmir gibi şehirlerden sağlanır. İstanbul’dan 1 saatlik uçak yolculuğu ile Kıbrıs’a gitmek mümkündür.

  Kıbrıs’a feribotla ulaşım ise Mersin Taşucu Limanından ve Alanya Limanından gerçekleşir. Bu iki limandan kalkan feribotlar Girne Limanına yanaşır. Feribotla Kıbrıs’a gitmek ise 4 saat sürer. Yaz aylarında daha sık düzenlenen feribot seferleri kış aylarında daha az düzenlenir. Kıbrıs’a hava yoluyla gitmek daha popüler ve daha kolaydır. Kıbrıs uçak bilet fiyatlarına yönelik olarak “Kıbrıs Uçak Bileti Fiyatları” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

  Kıbrıs’a Ne Zaman Gidilmeli?

  Her mevsim büyüleyici olan Kıbrıs’ta gezmek için en güzel aylar bahar aylarıdır. Çünkü yazın çok yüksek sıcaklıklar olabilir veya kışları da çok soğuk olmasa bile rüzgâr esebilir. Bu nedenle bahar ayları zaman geçirmek açısından en güzel zamanlardır. Yine de Kıbrıs’a giderken outdoor kıyafetler almakta fayda vardır. Çünkü birçok doğal ve tarihi güzelliği gezmek isteyebilirsiniz. Buna uygun kıyafetlerle konforlu şekilde hareket edebilirsiniz.

  Bahar hatta kış aylarında bile Kıbrıs’ta denize girilebilir. Bu nedenle bu büyüleyici adada deniz ve plaj keyfini her zaman yaşayabilirsiniz. Festival zamanları da oldukça keyifli zamanlardır. Festivalleri takip edip tatilinize denk getirebilirsiniz. Kıbrıs’a bahar aylarında gittiğinizde köyleri mutlaka dolaşıp, atmosferin keyfini çıkarmalısınız.

  Kıbrıs’ta Ulaşım Nasıldır?

  Kıbrıs’ta şehir içi ve ilçeler arası otobüs ve dolmuş seferleri sürekli düzenlenir. Ancak araç kiralamak en rahat seçimdir. Çünkü gezmek isteyeceğiniz yerlere çok daha ekonomik ve konforlu şekilde gitmenizi sağlar. Araç kiralamak içim 25 yaşını doldurmuş olmak ve en az 3 yıllık ehliyet sahibi olmak gerekir.

  Trafik size göre tersten akacağı için araç kiralayınca biraz alıştırma yapmalısınız. Kıbrıs’ta araç kullanmak da oldukça kolaydır. Ekonomik fiyatlarla araç kiralayarak istediğiniz her yere kolaylıkla gidebilirsiniz. Aynı şekilde lüks ve konforlu konaklamayı ekonomik yapmak için de ev ya da villa kiralayabilirsiniz. Kıbrıs’ta denize yakın, lüks tatil evlerini oldukça iyi fiyatlara kiralama şanısınız vardır. Konut ve araç kiralamak, en ekonomik ve konforlu seçimlerdir. Döveç uzmanlarından Kıbrıs kiralık ev seçenekleri konusunda her zaman destek alabilirsiniz.

  Paylaş:
  Detaylı Bilgi Alın Whatsapp