Girne’de En İyi Kahvaltı Mekânları

girne’de en i̇yi kahvaltı mekânları

18

Aralk

2020

08:15

İçindekiler

  Kıbrıs’ın eşsiz doğal güzelliklerini tamamlayan lezzet duraklarını keşfetmeye hazır olun. Kahvaltı kültürü Kıbrıs’ta oldukça keyifli hikâyeler sunar. Hayatınızın en güzel kahvaltılarını Girne’de yapabilirsiniz. Tarih kokan mekânlarda leziz böreklerden yemyeşil doğanın ortasında açık hava kahvaltı keyfine kadar her şeyi denemelisiniz.

  Kıbrıs’a gidip de yöresel kahvaltı lezzetlerini tatmadan dönmemelisiniz. Kıbrıs’ta yerek kahvaltısı olarak adlandırılan kahvaltıda hellim peyniri kızartması, bıldırcın yumurtası, gül şurubu, harnup, üzüm pekmezi gibi farklı lezzetler bulunur. Girne’deki en iyi kahvaltı mekânlarını sizler için listeledik;

  • Deniz manzaralı kahvaltı için Ezic Peanuts
  • Zengin Kıbrıs kahvaltılıklarından her saatte tatmak için Cafe George
  • Doğayla iç içe dağ manzarası ve güzel havada kahvaltı için Ilgaz Köy Fırını ve Kafeteryası
  • Tarihi bir mekânda kahvaltı için The Old Mill Cafe
  • Kıbrıs böreklerini çöreklerini tatmak için Eminağa

  Kıbrıs’ta mutfak kültürü hakkında bilgi edinmek isterseniz de “Kıbrıs Mutfak Kültürü Nasıldır” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

  Kıbrıs Kahvaltısında Mutlaka Denenmesi Gereken Yöresel Kahvaltılıklar

  Kıbrıs’ı harika bir tatil rotası yapan şeylerden biri de hiçbir yerde olmayan yöresel lezzetleridir. Binlerce yıllık hikâyelerin biriktirdiği mutfak kültürüyle Kıbrıs unutamayacağınız kahvaltı sofraları sunar.

  Girne bir liman kenti olarak Kıbrıs’ın en gözde tatil kentlerinden birisidir. Girne’de kahvaltı edeceğiniz zaman mutlaka yöresel kahvaltılıkların tadına bakmalısınız. En başta hellim peyniriyle hazırlanan kahvaltılıkları denemelisiniz. Hellim peynirinin çok çeşitli yöresel kahvaltılık çeşitleri var. Susam ve garacoco otuyla hazırlanan bir poğaça olan hellimliyi mutlaka yemelisiniz. Golyandro tohumuyla servis edilen Çakıstez Kıbrıs’a özgü bir zeytin çeşididir. Talar peyniri; yumurta, kuru üzüm, nane ve mastika ile hazırlanan pilavına Kıbrıs kahvaltılarında çok tüketilen bir hamur işidir.

  Kıbrıs her köşesi ile birçok zenginliği bir arada sunar. Bu açıdan birçok kişi Kıbrıs’a yerleşmek ve ev satın almak için planlar yapar. Kıbrıs emlak açısından da çok geniş seçenekleri sunuyor. İster villa isterseniz rezidans satın alabilirsiniz. Kıbrıs ilan seçenekleri size aradığınızdan daha fazlasını verecektir.

  Girne ‘de Başka Neler Yapılabilir?

  Güzel bir kahvaltıdan sonra Girne’de tarihi mekânları gezebilirsiniz. Bellapais Manastırı, Hilarion Kilisesi, Batık Gemi Müzesi gibi görkemli yerlerde Kıbrıs’ın görkemli tarihine tanıklık edebilirsiniz.

  Çıkartma Plajında deniz ev güneşin keyfini çıkarabilirsiniz. Akdeniz Köyü ve Koruçam Köyü’nü ziyaret ederek el değmemiş topraklarda harika zaman geçirebilirsiniz. Kıbrıs’ı çok sevecekseniz. Birçok kişi gibi siz de keşke Kıbrıs’ta yaşasam diyebilirsiniz. Kıbrıs’ta ev fiyatlarının da çok ucuz olduğunu söyleyelim. Kıbrıs tatili için ev kiralamak ya da Kıbrıs’ta ev almak gibi düşünceleriniz varsa Döveç Construction rehberliğinden yararlanabilirsiniz.

   

  Paylaş:
  Detaylı Bilgi Alın Whatsapp